Boot race – Windows MX 8.1 vs. Ubuntu 9.04 PL

Video is ready, Click Here to View ×


On MS Virtual PC 2007 SP 1

14 Comments

 1. @GTeamPoland Co z tego że pulpit się pojawi jak usługi systemowe wciąż się uruchamiają. Kiedy kręciłem ten film byłem jeszcze nowicjuszem w linuxie, nie wyłączyłem nawet zbędnych usług z autostartu. Każdy wie że odpowiednio skonfigurowany linux ruszy nawet na kompie sprzed dwóch dekad.

 2. @GTeamPoland Liczyłem czas do uruchomienia firefoxa, co z tego, że pulpit się pokazał jak wiele procesów inicjujących wciąż działało w tle.
  O ile pamiętam to tamten komputer ma ASUSa A8N-SLI, AMD Athlon 3200+, Nvidia Geforce 8600 GT i 2 GB ram.

 3. @Inzuki100 Lol, mój komp jest dobry. Jakbym chciał to bym przydzielił maszynie wirtualnej nawet 1,5 GB ramu, bo mam 2 GB
  Po za tym teraz już nie używam Windowsa więc nie potrzebuje kupować co chwilę nowego sprzętu.
  A to, że monitor jest stary to nie znaczy, że komp jest stary. Monitory CRT są 100 razy lepsze niż LCD. Na laptopie mam gorsze odwzorowanie kolorów i kontrast.

 4. To, że pojawił się pulpit nie oznacza, że system odpalił. Bootowanie kończy się kiedy drastycznie spada obciążenie procesora. Za punkt końcowy w liczeniu czasu obrałem otworzenie się przeglądarki internetowej.

 5. Normalnie to w tym czasie co się włączyło tobie Ubuntu to u mnie nie dość że Ubuntu by się włączyło to bym już zdążył zainstalować 5 gier przez wine.

 6. Test jest mało wiarygodny, w grub nie wiadomo jaki był ustawiony czas na zwłokę, ile usług było odpalanych w obu systemach, czy w obu systemach zainstalowano sterowniki odpowiednie dla wirtualnej maszyny?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*