Instalacja polskiego Windows 8

Video is ready, Click Here to View ×


Przewodnik po instalacji polskiej wersji systemu operacyjnego Windows 8. Zobacz jakie elementy znalazły się w instalatorze nowego systemu Microsoftu. Zapraszam także do oglądnięcia drugiej części – Konfiguracja polskiego Windows 8.

Więcej informacji o Windows 8 znajdziesz na stronie: www.firstever.eu
oraz kanale YouTube: www.youtube.com/martingrygiel

Produkcja
Marcin Grygiel

39 Comments

 1. Ok,dzięki wielkie,a co do samej instalki,prawdopodobnie będę musiał w BIOSIE czegoś poszukać,w płytach MSi to jest "delete" z tego co kojarzę,w każdym to bądź razie które zakładki w biosie otworzyć,aby umożliwić instalację oprogramowania?

 2. Typ instalacji? – po prostu klikać "Next". Na końcu masz jeszcze wybór rodzaju konta użytkownika, lokalnego lub przełączenia na konto Microsoftu, to drugie daje Ci możliwość pobierania aplikacji z Sklepu Windowsa. Proponuję stworzyć 50-100GB partycję systemową, a po instalacji przydzielić pozostałe miejsce pod partycję z danymi D: na którą przeniesione zostaną wszystkie katalogi typu. Moje Dokumeny, Muzyka, Zdjęcia itd. Można to zrobić podając nowy adres w folderach: Właściwości – Lokalizacja

 3. Cześć Marcin,

  mam pytanie odnośnie owego W8,mianowicie jutro odbieram nowo złożonego kompa,windowsa będę samodzielnie instalować i mam pytanie odnośnie właśnie instalacji,a dokładniej o typ instalacji.Skoro będę miał kompa na którym nie było instalowane żadne oprogramowanie,którą miałbym wybrać i jakie dane wpisać?instalować Win8 na czystej partycji? Z góry dzięki za info.Pozdro

 4. jako że jeszcze nie kupiłem windowsa chciałbym o coś jeszcze dopytać:

  1. Mam procesor: Intel(R) Celeron(R) CPU E3400 @ 2.60GHz
  Zainstalowana pamięć(RAM): 2,00 GB (dostepne 1,75 GB)

  czy to wystarczy by mi poprawnie działał ten windows w wersji 8 i 8.1 ?

  2. Może głupie ale… Czy windows 8 PRO to to samo co Windows 8 Profesional?

 5. Dokładnie, Microsoft nie przewidział wersji BOX dla Windows 8, ale i tak pojawiły się te BOX Upgrade, w wtedy trzeba zapłacić około 580 zł za Upgrade i ok. 120 zł za Vistę, razem około 700 zł! Za Windows 8 OEM trzeba zapłacić około połowy 400 zł. Jeżeli zmieniasz komputer co pół roku to kup BOX, jeżeli co 3-4 lata to chyba lepiej OEM. Trzeba pamiętać, że wyłącznie OEM Pro będzie można aktualizować do systemów nowszych np. 9 (więc na starcie może lepiej wydać 600 zł zamiast 400 zł na (nie Pro).

 6. ok dzięki za odp.

  jeszcze jedno: Wyczytałem że nie ma wersji BOX w windowsie 8. Jest tylko OEM i Upradge. Więc zatem jak moge zrobić żeby móc instalować na innym komputerze windowsa 8? pytam tak na wypadek gdybym w przyszłości kupował komputer.

 7. Tak, w Windows 8.1 poprawili ekran Start z Modern UI. Wszystko jest teraz bardziej sensowne. I na pulpicie przywrócono przycisk Start (mi on nie był potrzebny).

  Zmiany w Modern UI, zainstalowane programy nie dodają się samoczynnie do ekranu Start, jedynie do listy programów i widniej przy nich oznaczenie, że jest to nowy program. Większe możliwości applikacji (nowe rozmiary), Dzielenie ekranu między aplikacje na 1/3, 1/2, 2/3 ekranu. Lepsze zarządzanie kafelkami od aplikacji. I pewnie inne…

 8. a wersja 8.1 czym się różni od obecnej? ma lepszy interfejs? ten z win 8 troche zniechęca mnie

  co do punktu 3 to czytałem na że zmieniły się zasady:
  tu cytat: "Windows 8 OEM można zainstalować system na jednym fizycznym komputerze lub maszynie wirtualnej, ale po usunięciu oprogramowania nie ma przeszkód, by trafił on na inną maszynę"

  chyba że ja coś źle rozumiem(jestem laikiem w tych sprawach)?

  Pozdrawiam

 9. 1. Żadnego z nich, polecam 8.1, którego można darmowo zaktualizować z Windows 8 już za tydzień.
  2. Można, ale wyłącznie wersję Windows 8 Pro.
  3. Nie, oprogramowanie w wersji OEM jest legalne tylko z komputerem, na którym zostało pierwotnie zainstalowane.
  Pozdrawiam!

 10. cześc, mam takie pytania:
  1. Jakiego windowsa polecasz? 7 czy 8?
  2. Jeśli bym się zdecydował kupić windowsa 8 to czy mam możliwość powrotu do windowsa 7 bezpłatnie lub przywrócenia interfejsu z windowsa 7?
  3.Czy w windowsie 8 wersja OEM pozwala na wielokrotną instalację na różnych komputerach(w przeciwieństwie do wcześniejszych wersji) windowsa???

 11. Stawiam na problem z niekompatybilnymi sterownikami do karty graficznej. Chyba miałem to samo gdy na jakiejś starej karcie (do której nie ma sterowników dla Widndows 7/8) zainstalowałem sterowniki od XP (które na pierwszy rzut oka działały) ale w 3D był już problem. Nie uruchomisz też aplikacji Modern UI na ekranie o rozdzielczości mniejszej niż 1024×768 (niektóre netbooki mają 1024×600 ale idzie to obejść).

 12. Ciężko powiedzieć, może to jakieś pliki wykonywalne np. exe i ustawienia poczty lub jakiś antywirus je blokują. Jeżeli jesteś pewny w 100% co do tych plików to możesz deaktywować na chwilę antywirusa i spróbować ponownie.

  Druga sprawa, jeżeli używasz aplikacji Poczta to jest ona połączona z jakimś wcześniej stworzonym kontem email. Po prostu spróbuj otworzyć tego maila przez stronę dostawcy, może tam się otworzy. Pozdrawiam!

 13. Hej mam pytanie, czy jak system skończy się instalować i się zrestartuje, płyta sama się wysunie? W moim biosie nie naciska się klawiszy, tylko sam automatycznie się bootoje z cd….

 14. Ja mam błąd! Bo jak instaluje przejście z Win 7 na win 8 🙁 Bo miałem błąd podczas sprawdzania jakiś tam błąd próbuje to odtworzyć na nowo ale nie działa :/ Nie wiem co zrobić Proszę o szybką odpowiedź! 🙂 Pozdrowienia

 15. W Skype ustawia się urządzenia do odtwarzania i nagrywania dźwięku. Można wybrać ręcznie, z którego urządzenia program będzie korzystał w sytuacji gdy mamy kilka (np. podpięty TV przez HDMI spowoduje, że pojawi się dodatkow urządzenie odtwarzania dźwięku HDMI). Na porzątek sprawdziłbym czy wybrane są dobre urządzenia. Pozdrawiam!

 16. Marcin mam jeden minus ponieważ jak mamy Windows 7 i 8 to głos na skype nie działa bo coś tam z kartą. Dziś byłeś w Saturnie i ten komp normalny kosztuje 5 986 zł także drogie jak dla mnie 😉

 17. mam dysk (C) i partycje (W). win 8 ma być na pustej partycji (W). czy podczas instalacji usunie mi pliki z dysku (C)? 1:03 co mam wybrać, żeby nie usunęło mi plików z dysku C?

 18. Marcin prosze powiedz czy gry by szły na windows 8 PONIEWAŻ KUPUJE KOMPUTER ALE NWM Z JAKIM WINDOWSEM ??? I ZASTANOWAIŁ MNIE TEN 8 ALE DUŻO GRAM W GRY ITD I CHCEM ŻEBY ONE SZŁY NA WINA A WIEM ŻE NA 7 WSZYSTKIE IDĄ WIĘC PROSZE O ODPOWIEDŹ. Z GÓry dzienki :/

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*