Windows 10 – porady i sztuczki

Video is ready, Click Here to View ×


Zainstalowałeś Windows 10 i nie możesz znaleźć gdzie przeniesiono niektóre funkcjonalności? A może chcesz wyłączyć automatyczne aktualizacje? Ten tutorial jest dla Ciebie 🙂

Skróty do poszczególnych sztuczek:
00:00 #1 – Zarządzanie wirtualnymi pulpitami
01:09 #2 – Ukrycie ikon widoku zadań i wyszukiwania
01:45 #3 – “Eksplorator plików” otwiera “Szybki dostęp” zamiast “Ten komputer”
02:22 #4 – Wyświetlanie katalogu użytkownika, pobranych itd w menu Start
02:57 #5 – Zmiana…

27 Comments

 1. Czy możesz napisać co mam zrobić gdy wcisnę przycisk "zamknij system" ekran robi się chamsko różowy i jest napisane zamykanie systemu! Co zrobić żeby ten kolor był bardziej ludzki?!

 2. PO kliknięciu w "ustawienia" u mnie wygląda to inaczej.. są tylko ikonki tych głównych ustawień, po wejściu w cokolwiek są kolejne inne ikonki az w koncu całe okno jest do zmiany ustawien. nei mam tak jak u ciebie, ze z lewej są te ikonki a z prawej cos sie dzieje i mozna cos zmieniac w ustawieniach. jest to troche irytujące, wiesz jak to naprawić?

 3. Wiem o tym ze to nie dotyczy tego filmu ale pobrałem Windows'a 10 od kogoś i mam jakby ikony zmienione na jakieś dziwne, motyw udało się zmienić ale ikony nadal są.
  Ikony da się zmienić ale można tylko 4 (5) zmienić a ja wszystkie mam zmienione, proszę o jakąś odpowiedz bo bardzo wkurzają te ikony.

 4. dodałbym jeszcze jedną poradę… tworzymy skrót na pulpicie i gdy jesteśmy pytani o ścieżkę dostępu wpisujemy

  shutdown -s -t 3600 (gdzie 3600 to liczba sekund za ile twój komp się wyłączy, w tym przypadku to godzinka)

  i w tym momencie bez potrzeby instalowania czegokolwiek mamy skrót wyłączający komputer za tyle ile sobie ustawimy

  anulowanie polecenia to 2gi skrót

  shutdown -a

  i już możesz na spokojnie włączać film i zasypiać 😉

 5. Mam problem z menu start. Pewnie banalny brak wiedzy w tym zakresie jednak nie mniej proszę o pomoc. Otóż nieświadomie coś kliknąłem i obecnie po kliknięciu ikonki windows-a w dolnym pasku nie pokazuje mi się menu w takiej formie jak na filmie a jedynie lista poleceń. Niby można z tym żyć ale wkurza mnie to. Jak wrócić do pierwotnego sposobu wyświetlania menu ???? Co kliknąłem że to się przestawiło? Nie wchodziłem w żaden panel zmieniający ustawienia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*